+902164563436
info@atasehiryildizlari.com.tr
Burak Sezgin Kimdir ?

Spor Dolu Bir Yaşam…

24 Nisan 1974’de İstanbul Üsküdar’da doğdu. Basketbola Karşıyaka Spor Kulübünde başladı. Alt yapıda çok başarılı geçen sezonların ardından Milli Takıma çağrıldı. Oradaki başarılarıyla da birçok kulübün dikkatini çekti. Uzun boyuna rağmen hem iç hem dış pozisyonlarda çok rahat oynayabilmesi en büyük artısıydı.

Rakamlarla Burak Sezgin

Milli Takım fORMASI gİYDİ

Öğrenciye yol gösterdi

kUPA KAZANDI

Milli Takıma Uzanan Serüven…

Milli Takım ve Karşıyaka’daki başarılarından sonra Galatasaray Spor Kulübü’ne transfer oldu. Bu forma altında, En Centilmen Oyuncu, Yılın Basketi, Türkiye Kupası Şampiyonluğu gibi birçok başarılara imza attı.

175 kez Milli formayı giyen Burak Sezgin Darüşşafaka, Konya Kombasan gibi takımların yanı sıra, Yunanistan’ın Near – East takımına transferi ile Türkiye’yi yurt dışında temsil eden ilk basketbolcu oldu. Tekrar döndüğü Galatasaray’da kaptanlık yaptığı bu forma ile özdeşleşti ve taraftarın sevgilisi oldu. Kısa oyuncuların bile tutturamadığı yüzdelerle attığı üçlükler ile rakip takımların korkulu rüyası haline geldi.

Aile Yaşamı…

Hırslı, çalışma azmi, disiplini ve ağabeyliğiyle genç oyuncular için her zaman örnek oldu. Evli ve iki kız çocuğu babası olan Burak Sezgin, Marmara Üniversitesi Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunu olup, Ataşehir Yıldızları Spor Okulların’da şimdiye kadar edindiği tüm profesyonel tecrübe ve birikimini genç yıldızlarımızı yetiştirmek için kullanacaktır. Burak Sezgin B kategori Antrenör Lisansına sahiptir.

Profesyonel Basketbol Kariyeri

Burak Sezgin’in Profesyonel Kariyeri

1991-1993

1993-2000

2000-2001

2001-2002

2002-2003

2002-2003

2003-2005

2005

2005-2007

Neden Ataşehir Yıldızları’nı kurdum?

Ataşehir Yıldızları’nı hayata geçirme idealim ; iki çocuğa sahip bir baba ve hayatının neredeyse tamamını sporla iç içe yaşamış profesyonel bir basketbolcu olarak; şampiyonluk kupasını kucakladığımda ve çocuklarımın pırıl pırıl gençler olarak yetiştiklerini gördüğümde yaşadığım mutluluk ve gururla açıklanabilir.

Neden Ataşehir Yıldızlarını Kurdum…

Profesyonel sporu bırakarak tüm vaktini öğrencilerine adayan, Spor Akademisi’nde ve profesyonel basketbol yaşamında deneyimlerini öğrencilerine aktarmayı görev edinen kurucumuz Ataşehir Yıldızlarının kuruluş hikayesini özetliyor

Sağlılı Bireyler Yetiştirmek

Ataşehir Yıldızları, yaşamıma yön veren bu iki büyük duyguyu birleştiren ve bu duyguları tüm gençlere ve ailelerine yaşatmayı hedefleyen bir idealdir

Spor İle Dostluğu Pekiştirmek

Ataşehir Yıldızları’nda bizler , Türk sporunun gelişimine büyük katkıları olan alanlarının en iyisi koçlarımızla birlikte, ülkemizde yetişen yetenekli gençlere ve onların başarılarıyla gurur duymak isteyen ailelere hayallerini gerçekleştirme imkanı sunuyoruz. Gençlere spor yapmayı, sporun temel aldığı dostluğu paylaşmayı ve hedefe ulaşmayı sağlayan felsefeyi öğreterek, çocuklarımıza gelecekte örnek alacakları değerler ve özel yaşam deneyimleri kazandırmayı hedefliyoruz. Çünkü bizler sporun; çocukları yeni şeyler öğrenme, dayanışma ve sosyalleşme konusunda motive ettiği gibi pek çok zararlı alışkanlıktan da uzak tuttuğuna inanıyoruz.

Yıldız Adaylarını Keşfetmek

Ataşehir Yıldızları’nda eğitim alan her genç bir yıldız adayıdır. Doğru ellerde yetişen ve kendine güvenmeyi öğrenen, yeteneklerini keşfeden ve gücüne inanan…

Büyük bir rüyanın başladığı yerde, Ataşehir Yıldızları’nda buluşalım.

Gençlere, sporumuzun yıldız adaylarına, sporu doğru ve sağlıklı koşullarda, kurallarına uygun ve keyifle öğreten, onlara hayata yeni bir bakış açısı ve özgüven kazandıran kurucumuz ve eğitimcilerimiz ile tanışmak üzere sizleri bekliyoruz.

Basketbol,Voleybol ve Jimnastik branşlarında ülkemize şampiyonlar, Türkiye birincilikleri kazandıran, Avrupa ve Dünya dereceleri elde etmiş Head Coach’larımız; antrenör lisansına sahip, pedagoji eğitimi almış tüm eğitimcilerimiz spora adım atan çocuk ve gençlerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst seviyede karşılayacak düzeydedir.